O mně

Zajímá mě behaviorální ekonomie, osobní finance, gospel, tchaj-ťi čchuan a různé mystické nauky, zejména pak nauka dzogčhenu.

Rád vařím (i jím), inspiruji se makrobiotikou, ale uznávám i zdánlivě protichůdné výživové směry jako je paleo-diet nebo vitariánství, které jsou co do explanační síly podstatně vědečtější než makrobiotika. Ono to ale možná víc než o tom, co jíst, bude o tom, co radši moc nejíst :-)

Dále pečuji o zahradu, snažím se o uplatňování permakulturních principů a výhledově bych to rád rozjel ve větším, třeba takto. Jednu z prvních významných zkušeností jsem si odnesl v létě 2011 při práci na jedné netradiční belgické farmě. Řada věcí, o kterých jsem se se vzrůstajícím zájmem o půdu dozvídal, ze mě postupně dělá ekologického aktivistu.

A jsem odnepaměti kryptoinformatik. Nikdy jsem to pořádně formálně nestudoval, ale od 6 let jsem měl doma k dispozici černobílý notebook 486ku s DOSem a Windows 3.11 a někdy v 10 letech jsem si začal hrát s QuickBasicem a Borland Pascalem. Nikdy jsem se ale moc neposunul z úrovně 10 PRINT „Hello world“20 GOTO 10.

Na tahle témata budou i příspěvky na blogu převážně zaměřená.

Trochu blíže k mému životopisu

Narodil jsem se v květnu roku 1988, většinu života jsem prožil ve Žďáře nad Sázavou a od roku 2007 jsem zase většinu času v Brně, protože jsem tam zahájil vysokoškolské studium psychologie a žurnalistiky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Po třech a půl letech jsem úspěšně dokončil bakalářské studium a od jara 2011 pokračuji v magisterském navazujícím studiu psychologie na téže fakultě.

Od roku 2008 zpívám v gospelovém sboru, ve stejném roce jsem začal pravidelně cvičit Yang tchaj-ťi čchüan, nejprve sestavu 40 a posléze 85 pohybů. Od únoru 2009 jsem žákem Namkhai Norbu Rinpočheho, dzogčhenového mistra, kterého jsem konečně v září 2010 potkal osobně.

Rok jsem pracoval jako finanční poradce. Od ledna do června 2012 trávím čas v Liège (Lutych) v Belgii v rámci studia na Université de Liège (Erasmus).

První webové stránky jsem si založil v roce 1999, když jsem nastoupil do primy žďárského gymnázia, kdy mi bylo 11 let a na školní počítačové učebně jsem vůbec poprvé dostal možnost připojit se na internet. Doma jsem do roku 2001 používal pouze prastarý černobílý notebook a na internet jsem se z domu poprvé připojil na podzim 2001 z nového Intel Celeronu. Dalších 5 let to byl internet po večerech přes vytáčené připojení k modemu. Od roku 2003 až do června 2011 jsem měl web a později i blog, mikroblog a foodblog na stejné adrese hostované u webzdarma – malec.borec.cz. V červnu 2011 jsem si konečně koupil vlastní doménu a placený hosting, kam jsem své aktivity převážně přesunul.

Ukazuje se ale, že s příchodem sociálních sítí, zejména Facebooku, mě přestalo bavit kvůli každé věci psát na blog „článek“, a většinu krátkých věcí jsem tak vkládal jen na sociální sítě. Jejich obrovskou výhodou je okamžitě dostupné čtenářstvo z řad stovek tzv. „přátel“, nevýhodou zase problematická archivovatelnost a prakticky nemožnost se na něco dříve řečeno odvolat s nějakým univerzálně platným permalinkem. Spolu s dalšími problémy těchto sociálních sítí bych v roce 2012 rád své aktivity opět více tezauroval na vlastní doméně a komunikaci s reálnými přáteli vedl reálnějšími a dlouhodobě udržitelnějšími kanály, nezávislými na nějaké jediné americké společnosti. Google+ je jen o trošku lepší, ale fandím spíše open source decentralizované Diaspoře.

Nepřekonatelnou je samozřejmě česká komunita na NYXu a pro cestování nepostradatelná mezinárodní komunita CouchSurfing (případně původní HospitalityClub). Nelze opomenout ani jeden ze Tří klenotů, sanghu (blog brněnské skupiny).

-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GO d- s+:- a--- C++ UL P L+ E-- W++ N o? K--? w !O- !M !V
PS+ PE++ Y++ PGP+ !t- !5 !X R tv- b+ DI !D+ G e- h! r? y
------END GEEK CODE BLOCK------

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *